11:56, 30 Sep 2019 r. Nieudane mistrzostwa świata szosowców

W Yorkshire w Anglii zakończyły się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Bardzo słabo wypadła reprezentacja Polski.

Kadra Polski we wszystkich kategoriach wiekowych liczyła łącznie 28 osób. W Anglii nie wystartował Michał Kwiatkowski, mistrz świata z 2014 roku w wyścigu ze startu wspólnego. Dwa tygodnie przed mistrzostwami ogłosił, że „jego forma nie pozwala na udział w imprezie tej rangi”. Polska nie wystawiła zespołu w nowej konkurencji MŚ wyścigu drużynowym sztafet.

Najlepszy wynik osiągnął Szymon Sajnok w wyścigu młodzieżowców. Ubiegłoroczny mistrz świata na torze w konkurencji omnium w końcowej fazie wyścigu zaatakował, ale nie wytrzymał wysokiego tempa. Zajął 17. miejsce. W wyścigu kobiet dopiero 23. była Katarzyna Niewiadoma. Żaden z piątki polskich zawodników nie ukończył - rozgrywanego w ekstremalnych warunkach (deszcz, zimno) - wyścigu. Na 197 startujących do mety dojechało zaledwie 46. zawodników. Liderem naszej reprezentacji był Rafał Majka.