Kolarstwo torowe - MŚ II dzień - Pruszków

Główne wydarzenia drugiego dnia mistrzostw stały pod znakiem zwycięstw reprezentacji Australii. Trzy tytuły mistrzowskie plus ustanowiony przez drużynę męską nowy rekord świata były okrasą  sesji wieczornej zawodów.  Po złoto sięgnęły drużyny kobiet (Edmontson A , Ankudinoff A, Baker G, Cure A, Manly A) i mężczyzn w wyścigu na dochodzenie na 4 km, jadących w składzie  Welsdorf S., O`Brien K, Howard L, Porter A, Scott C, z nowym rekordem świata  3:48.012. Godzinę  później kolejny złoty medal odebrał Welsdorf po zwycięstwie odniesionym w scratchu. Również swój drugi złoty  medal  zdobył tym razem w keirinie Mathijs Buchli (Holandia), który dzień wcześniej tryumfował wraz z kolegami w sprincie drużynowym.  Startujący w tym dniu Polacy nie osiągnęli zakładanych wyników. Startujący w keirinie Krzysztof Maksel zajął 10 miejsce, Natomiast Adrian Tekliński uplasował się na 9 pozycji w scratchu.