23:24, 30 May 2021 r. Awans drużyny koszykarzy 3x3 na igrzyska

Reprezentacja Polski koszykarzy 3x3 wywalczyła awans do igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni pokonali w Grazu w półfinałowym meczu turnieju kwalifikacyjnego Łotwę 20:18.

Spotkanie było pierwszą szansą wywalczenia przepustki do Tokio, ale nie ostatnią. Przegrany miał prawo do walki o kwalifikację w meczu o trzecie miejsce, bądź w przyszłym tygodniu we Francji. Polacy w Grazu pokonali fazie grupowej Turcję, przegrali z Mongolią i w decydującym o wyjściu z grupy spotkaniu ograli Brazylię. W ćwierćfinale byli lepsi od Słowenii.

Polska wystąpiła w Austrii w składzie: Michael Hicks (Wisła Chemart Kraków), Paweł Pawłowski (Decka Pelpin), Przemysław Zamojski (Anwil Włocławek), Szymon Rduch (Jeddah, Arabia Saudyjska). Trenerem zespołu jest Piotr Renkiel.

Turniej olimpijski odbędzie się w dniach 24-28 lipca z udziałem ośmiu drużyn. U panów kwalifikację wywalczyły już: Polska, Holandia, Chiny, Rosja, Serbia i Japonia (jako gospodarz ).

Polskę, rozstawioną w turnieju z numerem ósmym, reprezentują w Austrii trzej brązowi medaliści mistrzostw świata w Amsterdamie z 2019 roku: Michael Hicks (TS Wisła Chemart Kraków), Paweł Pawłowski (Decka Pelplin) i Przemysław Zamojski (Anwil Włocławek) oraz Szymon Rduch, który występował w cyklu World Tour w zawodowej drużynie 3x3 Jeddah z Arabii Saudyjskiej.