09:40, 06 Mar 2023 r. Cztery srebrne, trzy brązowe medale na HME

Siedem medali zdobyli polscy lekkoatleci podczas odbywających się w weekend (2.03 – 5.03) Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule. Najlepszy rezultat uzyskała wieloboistka Adrianna Sułek, która pobiła rekord Polski w pięcioboju.

Lekkoatletka z Bydgoszczy uzyskała wynik 5014 punktów. Poprawiła rekordy życiowe w biegu na 60 m (8.31) i pchnięciu kulą (13.89), skoku w dal (6.62). Polka przegrała z Belgijką Nafissatou Thiam, która uzyskała 5055 punktów, co jest nowym rekordem świata. Wynik Sulek ze Stambułu to drugi wynik w historii światowej lekkoatletyki.

Srebrny medal wywalczyła również Ewa Swodoba. W biegu na 60 m uzyskała wynik 7.09 s. Wyprzedziła ją Szwajcarka Mujinga Kambundji (7.00 s).

Drugie miejsce w swoich konkurencjach zajęli - Piotr Lisek w skoku o tyczce (5.80) oraz niespodziewanie Jakub Szymański w biegu 60 m przez płotki (7.56 s).

Po brązowe medale w Stambule sięgnęły:

- Anna Kiełbasińska na 400 m (51,25 s)

- Sofia Ennaoui na 1500 m (4:04,06)

- sztafeta kobiet 4x400 m w składzie: Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała, Alicja Wrona-Kutrzepa i Anna Pałys (czas finału 3:29,31).

Halowe mistrzostwa w Stambule były główną imprezą zimowej części sezonu lekkoatletycznego. Imprezą główną letniego sezonu będą mistrzostwa świata w Budapeszcie, które odbędą się w dniach 19 – 27 sierpnia.