10:50, 29 May 2023 r. Dobry występ kajakarzy na torze Malta

Na torze Malta w Poznaniu odbyły się zawody Pucharu Świata w kajakarstwie (sprint). Reprezentanci Polski wywalczyli  pięć medali w konkurencjach olimpijskich. W całej imprezie „Biało-Czerwoni” zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. W zawodach uczestniczyło 400 zawodników z 44 krajów.

Miejsca na podium reprezentantów Polski (pogrubienie oznacza konkurencje olimpijskie):

• 1. miejsce – K-4 kobiet na 500 m* (Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto)
  • 1. miejsce -  K-1 kobiet na 200 m (Katarzyna Kołodziejczyk)
  • 1. miejsce – K-2 kobiet na 500 m (Martyna Klatt i Helena Wiśniewska)
  • 1. miejsce – C-4 mężczyzn na 500 m (Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Łukasz Wiktowski, Oleksii Koliadych)
  • 1. miejsce – C-1 kobiet na 500 m (Patrycja Mendelska)
  • 1. miejsce - K-2 kobiet na 200 m (Martyna Klatt, Helena Wiśniewska)
  • 1. miejsce - C-2 na 500 m mikst (Amelia Braun, Juliusz Kitewski)
  • 2. miejsce – K-2 kobiet na 500 m (Karolina Naja, Anna Puławska)
  • 2. miejsce – C-1 mężczyzn na 1000 m (Wiktor Głazunow)
  • 2. miejsce – C-1 mężczyzn na 500 m (Arsen Śliwiński)
  • 2. miejsce – C-4 mężczyzn na 500 m (Juliusz Kitewski, Adrian Kłos, Damian Sieradzan, Krystian Holdak)
  • 3. miejsce – C-2 mężczyzn na 1000 m (Dominik Nowacki, Łukasz Witkowski)
  • 3. miejsce – C-1 mężczyzn na 500 m (Oleksii Koliadych)
  • 3. miejsce – C-2 mężczyzn na 500 m (Aleksander Kitewski, Norman Zezula)

- Jesteśmy na starcie sezonu i budujące jest to, że na Malcie zdobyliśmy złote medale. Najważniejsze jednak będą kwalifikacje na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu – powiedział prezes PZKaj., Grzegorz Kotowicz.

Najważniejszymi imprezami dla kajakarzy w tym roku będą Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 (21 – 24 czerwca, Zalew Kryspinów) oraz mistrzostwa świata w Duisburgu (23 – 27 sierpnia).