13:36, 14 Sep 2022 r. Klaudia Breś z kwalifikacją olimpijską

Klaudia Breś jest pierwszym polskim sportowcem, który wywalczył kwalifikację olimpijską do igrzysk w Paryżu w 2024 roku. Na rozegranych we Wrocławiu mistrzostwach Europy w pistolecie sportowym 28-letnia zawodniczka z Bydgoszczy zdobyła srebrny medal.

Breś po pierwszym dniu eliminacji zajmowała dziewiąte miejsce. Pozycja ta nie dawała jej awansu do fazy finałowej. W drugim dniu, w rundzie szybkiej, Polka dzięki dobremu wynikowi wywalczyła sobie miejsca w najlepszej ósemce zawodów.

Finał składał się z ośmiu rund. Breś zapewniła sobie miejsce w czołowej dwójce i kwalifikację olimpijską w szóstej rundzie.Nie była jednak w stanie odrobić strat do najlepszej zawodniczki w tej konkurencji Doreen Vennekamp. Niemka wygrała z dorobkiem 29. punktów, Breś miała 21 pkt., a trzecia Węgierka Renata Sike - 17 pkt.