13:31, 02 May 2022 r. Medal Piotra Kuczery w ME w judo, udane regaty żeglarzy

Najważniejsze wyniki reprezentantów Polski na zawodach, które odbyły się w tygodniu od 25 kwietnia do 1 maja 2022 r. O awansie hokeistów na lodzie do Dywizji 1A pisaliśmy osobno.

JUDO. Srebro Piotra Kuczery

Bardzo dobry występ polskiego dżudoki Piotra Kuczery podczas mistrzostw Europy, które odbyły się w Sofii. Występujący w kat. -100 kg zawodnik zdobył srebrny medal. Udanie zaprezentowała się również debiutująca w imprezie tej rangi Kinga Wolszczak (kat. +78 kg), która była piąta.

Kuczera w drodze do finału pokonał w pierwszej walce Estończyka Grigoriego Minaskina, o wejście do ćwierćfinału – brązowego medalistę z IO w Tokio Portugalczyka Jorgę Fonsecę, w boju o półfinał – dwukrotnego mistrza świata Nikholza Sherazadishviliego, a o finał – Szwajcara Daniela Eiche. W finale przegrał z Holendrem Michaelem Korrelem.

W Sofii wystartowało 12 reprezentantów Polski. Trenerem reprezentacji mężczyzn jest Rashad Hasanov, a kobiet – Paweł Zagrodnik.

ŻEGLARSTWO. Dwa złota, jedno srebro we Francji

We Hyeres odbyły się niezwykle prestiżowe regaty żeglarskie French Olympic Week. Wystartowało 800 żeglarzy i żeglarek, w tym 42 reprezentantów Polski.

Złoty medal w klasie ILCA 6 wywalczyła Agata Barwińska (MOS Iława/PGE Sailing Team Poland). Pierwsze miejsce aktualna wicemistrzyni świata zapewniła sobie jeszcze przed finałowym – podwójnie punktowanym – wyścigiem.

Od początku do końca regat w klasie 49er prowadził duet zawodników Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań). Polacy wygrali. Na 16 rozegranych wyścigów 8 kończyli w pierwszej trójce, a cztery razy na pierwszym miejscu.

W windsurfingowej klasie iQFoil Marta Dziarnowska (SKŻ Sopot/PGE Sailing Team) była druga. Polka odniosła dwa zwycięstwa. Z powodu silnego wiatru w tej klasie nie odbył się wyścig finałowy.

BADMINTON. Polacy bez sukcesów

W Madrycie odbyły się mistrzostwa Europy w badmintonie. Polacy wygrali tylko jeden mecz – mikst Paweł Śmiłowski/Wiktoria Adamek, kończąc rywalizację w 1/8 finału. Wystartowało pięcioro zawodników w trzech konkurencjach.