10:33, 17 Aug 2022 r. Mistrzostwa Europy/Pływanie. Srebro i brąz w Rzymie

W mistrzostwach Europy, które odbywają się na basenie na Foro Italico w Rzymie reprezentanci Polski zdobyli dwa medale.

Na 100 m stylem motylkowym trzecie miejsce zajął Jakub Majerski. Pływak AZS AWF Katowice w finale uzyskał swój najlepszy czas w sezonie – 51.22. Był to pierwszy medal w kategorii seniorów 22-letniego zawodnika. - Rok temu na każdej międzynarodowej imprezie prezentowałem wysoki poziom, w tym sezonie też. Może nie taki jak w poprzednim, ale wciąż wysoki. Chciałbym, żeby to stało się normą i żeby z roku na rok było tak samo, a może nawet lepiej – mówił Majerski.*

Nie zawiodła Katarzyna Wasick. W finale 50 m stylem dowolnym wyprzedziła ją tylko rekordzistka świata Szwedka Sarah Sjoestroem. Polka uzyskała wynik 24,20, a jej rywalka – 23,91.

Niedawno Wasick wywalczyła srebrny medal na mistrzostwach świata. - Ten wyścig był dla mnie zakończeniem sezonu na długim basenie. Za dwa dni lecimy do Polski, później lekka, 10-dniowa przerwa i wkraczamy w kolejne treningi. Na pewno będę chciała dużo startować w okresie zimowym. Mam w planach Puchary Świata i mistrzostwa świata na krótkim basenie. Chciałabym dorzucić do worka jeszcze kilka medali, żeby zamknąć cały rok dobrym rezultatem – powiedziała wicemistrzyni świata i Europy.*