13:42, 09 May 2022 r. Mistrzowie olimpijscy zaczęli sezon (wyniki 2.05 - 8.05)

Przegląd najważniejszych sportowych wydarzeń w minionym tygodniu (2.05 – 8.05 2022 r.).

LEKKOATLETYKA. Zwycięstwa Anity Włodarczyk i Wojciecha Nowickiego

Polscy młociarze rozpoczęli sezon 2022 w Nairobi podczas World Athletics Continental Tour Gold). Nie zawiedli. Trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk uzyskała wynik 78,06, drugi najlepszy w tym sezonie i odniosła zwycięstwo. Mistrz olimpijski z Tokio i brązowy medalista Rio de Janeiro Wojciech Nowicki, czterokrotnie przekraczał 80 m. Najlepszym jego rezultatem było 81,43, dzięki któremu zapewnił sobie wygraną. W zawodach nie wystartował Paweł Fajdek.

TENIS. Kolejny dobry turniej Huberta Hurkacza

Najlepszy polski tenisista Hubert Hurkacz wystąpił w turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. W singlu dotarł do ćwierćfinału, w którym przegrał z liderem rankingu Novakiem Djokoviciem. W deblu – w parze z Amerykaninem Johnem Isnerem – odpadł w półfinale z późniejszymi zwycięzcami Brytyjczykiem Nealem Skupskim i Holendrem Wesleyem Koolhofem.

KOLARSTWO SZOSOWE. Etap dla Marty Lach

Marta Lach wygrała ostatni etap wyścigu Bretagne Ladies Tour Ceratizit. Na wcześniejszych etapach dwukrotnie zajmowała miejsca w pierwszej dziesiątce, będąc czwarta i szósta. W klasyfikacji generalnej uplasowała się na 10. pozycji ze stratą 1 minuty 21 sekund do zwyciężczyni Włoszki Vittorii Guazzini.

SZERMIERKA. Drużyna szablistek w ćwierćfinale PŚ

Szóste miejsce w turnieju drużynowym kobiet to najlepszy wynik polskich zawodników w zawodach Pucharu Świata w szabli, które odbyły się w tunezyjskiej miejscowości Hammanmet. Polskie szablistki wystąpiły w składzie: Zuzanna Cieślar, Małgorzata Kozaczuk, Marta Okine, Daria Skonieczna. W ćwierćfinale biało-czerwone przegrały z Koreankami 36:45. Indywidualnie najlepszy występ zanotowała Zuzanna Cieślar, sklasyfikowana na 15. pozycji.

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW. Bez medali w MŚJ

W Heraklionie na Krecie odbyły się mistrzostwa świata do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Wystartowało dziewięcioro reprezentantów Polski. Najlepszy wynik uzyskała Monika Marach w kat. 71 kg, zajmując szóste miejsce.  W pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze dwie Polki, ale w kategoriach nieolimpijskich – Maria Karolak (kat. 76 kg – siódme miejsce) i Maria Połka (kat. 64 kg – ósme miejsce). U panów w kat. 109 kg szósty był Igor Osuch, a ósmy Szymon Ziółkowski.