11:39, 05 Sep 2022 r. MŚ w siatkówce. Polska w ćwierćfinale

Reprezentacja siatkarzy pokonała w Gliwicach 3:0 (25:20, 25:15, 25:2) Tunezję w 1/8 finału mistrzostw świata. W ćwierćfinale drużyna prowadzona przez Nikolę Grbicia zagra – po raz drugi w tym turnieju -  z USA.

Tylko początek meczu był wyrównany, gdy w pierwszym secie Tunezyjczycy doprowadzili do remisu 13:13. Obrońcy tytułu wygrali jednak bez problemu ten set i dwa kolejne. Najlepiej punktującym zawodnikiem był Bartosz Kurek – 11 punktów.

W czwartek 8 września Polaków czeka mecz z Amerykanami, których pokonali w fazie grupowej 3:1.

W pozostałych, rozegranych do tej pory, meczach 1/8 finału: Słowenia pokonała Niemcy 3:1, Włochy Kubę 3:1, a USA – Turcję 3:2.

Polska - Tunezja 3:0 (25:20, 25:15, 25:20)

Polska: Janusz 1, Śliwka 8, Kochanowski 10, Kurek 11, Semeniuk 13, Bieniek 7, Zatorski (libero) oraz Kaczmarek 3, Łomacz, Kłos 1, Fornal 3, Kwolek.