13:15, 27 Apr Nowy hotel w ośrodku OPO COS w Giżycku

/files/news/1e2a6bdb988640e10e3bc3bbd8907eb9.jpg

W Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku otwarty został nowoczesny hotel sportowy. Kwotą 16 milionów złotych inwestycję wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Koszt całości wyniósł 19,8 miliona złotych.

- Wsparcie reprezentantów Polski to jeden z naszych priorytetów, dlatego sukcesywnie inwestujemy w budowę i modernizację bazy sportowej strategicznej dla rozwoju sportu wyczynowego. Cieszę się, że sportowcy dostają dziś do dyspozycji obiekt o wysokim standardzie, pozwalający na komfortowe łączenie trzech najważniejszych w procesie przygotowań elementów – treningu, odpoczynku i żywienia – powiedział podczas inauguracji obiektu Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk*.

- To ważne wydarzenie dla całego Centralnego Ośrodka Sportu i znakomite uzupełnienie naszej oferty. Dzięki zaangażowaniu środków Ministerstwa Sportu i Turystyki sportowcy zyskują nowe miejsce do doskonalenia formy sportowej i wyśmienitego wypoczynku w bardzo urokliwym miejscu na mapie Polski – dodał Witold Roman, dyrektor COS.

Nowy hotel będzie miał 86 miejsc noclegowych w 44 pokojach o bardzo wysokim standardzie. W obiekcie zadbano o osoby z niepełnosprawnościami.

Dzięki internatowi w OPO COS Giżycko istnieje możliwość świadczenia usług gastronomicznych we własnym zakresie dla przedstawicieli wszytkich dyscyplin sportu. Dotychczas ośrodek korzystał z usług firm zewnętrznych.

Wybudowany w ramach zadania łącznik komunikacyjny pozwolił połączyć budynek internatu z halą sportową. Dzięki temu zapewniona została komunikacja pomiędzy trzema najważniejszymi elementami w procesie przygotowania sportowego (trening, wyżywienie, odpoczynek) bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, co było uciążliwe w szczególności w okresie zimowym.

W ośrodku w Giżycku na zgrupowania przyjeżdżają sportowcy kadr narodowych w wielu sportach, m.in. w grach zespołowych (koszykówka 3x3, siatkówka, piłka ręczna), sportów walki (judo, zapasy, boks, taekwondo olimpijskie).

*Cytaty za stroną Ministerstwa Sportu i Turystyki. Fot. OPO COS Giżycko

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie