15:42, 25 Apr 2022 r. Reprezentacja szczypiornistek w ME. Sześć medali młodych pięściarek i pięściarzy

Krótki przegląd wydarzeń z najważniejszych zawodów z udziałem reprezentatów Polski, który odbyły się w ubiegłym tygodniu (16.04 – 24.04). O sukcesie Igi Świątek pisaliśmy wcześniej. https://sport-olimpijski.pl/aktualnosc/iga-swiatek-nadal-wygrywa

PIŁKA RĘCZNA. Awans reprezentacji kobiet

W ostatnim meczu eliminacji do mistrzostw Europy reprezentacja Polski kobiet pokonała w Lublinie Szwajcarię 31:26. Tydzień wcześniej biało-czerwone wygrały z Litwą 40:27. Drużyna prowadzona przez Arne Senstada z kompletem zwycięstw awansowała do turnieju finałowego, który rozegrany w dniach 4-20 listopada w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii Północnej. Polska obok Norwegii, Danii i Francji została rozstawiona w pierwszym koszyku przed podziałem na grupy. Losowanie odbędzie się w czwartek (28 kwietnia) w Lublanie.

KOLARSTWO SZOSOWE. 9. miejsce Katarzyny Niewiadomej

Najlepsza polska kolarka Katarzyna Niewiadoma na dziewiątej pozycji zakończyła jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów klasycznych – Liege-Bastogne-Liege. Zawodniczka grupy Canyon/SRAM Racing straciła blisko dwie minuty do zwyciężczyni Holenderki Annemiek Van Vleuten.

W tym samym wyścigu u mężczyn najwyżej sklasyfikowany z Polaków był Cesare Benedetti – 78. Na 100. pozycji LBL ukończył Michał Kwiatkowski.

KOLARSTWO TOROWE. Tuż za podium

W Glasgow odbyły się inauguracyjne zawody Pucharu Narodów w kolarstwie torowym – trzyczęściowego cyklu, który ma stać się jednym z najbardziej prestiżowych imprez w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Najcenniejsze wyniki uzyskały Marlena Karwacka i Urszula Łoś – odpowiednio czwarta i piąta w jeździe na czas. Czwarte w madisonie były: Daria i Wiktoria Pikulik. U panów czwarty w jeździe na czas był Patryk Rajkowski oraz drużyna sprinterów w skladzie: Maciej Bielecki, Daniel Rochna, Rafał Sarnecki, Patryk Rajkowski.

W Glasgow wystartowało 20 reprezentantów Polski (10 kobiet i 10 mężczyzn).

ŁUCZNICTWO. Dobry występ miksta w PŚ

W zawodach I rundy Pucharu Świata w łucznictwe, które odbyły się w Antalyi polski mikst Sylwia Zyzańska i Kacper Sierakowski uplasował się na bardzo dobrym 8. miejscu. Polska para w ćwierćfinale przegrała z późniejszymi finalistami reprezentantki Indii 1:5.

BOKS. Sześć medali juniorów

W Sofii odbyły się mistrzostwa Europy juniorek i juniorów w boksie (U-18). Reprezentanci Polski zdobyli sześć medali.

Srebro wywalczyli: Nikolas Pawlik (kat. 48 kg/klub – Bytomska Akademia Boksu) i Aleksandra Jankowiak (kat. 66 kg/klub – Sporty Walki Rawicz). Po brązowe medale sięgnęli: Aleksandra Cyrek (kat. 60 kg/klub – BKS Jastrzębie Zdrój), Julianna Rutkowska (kat. 63 kg/klub – Sporty Walki Piłka), Oliwia Czerwińska (kat. 70 kg/Wda Świecie), Weronika Bochen (kat. +81 kg/klub – Berej Boxing Lublin).

ŻEGLARSTWO. Polacy w TOP 10 młodzieżowych ME

Troje reprezentantów Polski ukończyło regaty w pierwszej 10-tce w mistrzostwach Europy do lat 21 w klasie ILCA 6 i ILCA 7, które odbyły się na jeziorze we francuskiej miejscowości Hourtin.

Najwyżej, w klasyfikacji U-19, uplasował się Maxime Thommen (Yacht Klub Polski Gdynia), który w klasie ILCA 7 był piąty. W tej samej klasie Michał Krasodomski (AZS AWFiS Gdańs) był szósty w U-21. Julia Rogalska (Energa Giżycka Grupa Regatowa) – dziewiąta w ILCA 6, również w kategorii młodzieżowców U-21. W mistrzostwach wystartowało 13. reprezentantów Polski.