09:59, 16 Jan Sukcesy Polaków w sportach zimowych

/files/news/325816994_1583212788767456_7234228640530331231_n.jpg

To był udany weekend reprezentantów Polski w sportach zimowych. Medale na organizowanych w Gdańsku mistrzostwach Europy w short tracku zdobyli Natalia Maliszewska i drużyna mężczyzn. Pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata odniósł snowboardzista Oskar Kwiatkowski. Skoczkowie nie zawiedli w Zakopanem.

 

SHORT TRACK

Na mistrzostwach Europy w short tracku zgodnie z założeniami po medal sięgnęła Natalia Maliszewska. Najlepsza polska specjalistka w tej dyscyplinie sportu była druga w swej koronnej konkurencji – biegu na 500 m. Przegrała z Holenderką Susanne Schulting.

Niespodziewanie dobrze pojechała sztafeta męska. Diane Sellier, Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński, Paweł Adamski zdobyli brązowy medal, pierwszy w historii męskich konkurencji short tracku na mistrzostwach Europy.

 

SNOWBOARD

W Scoul doszło do historycznego wyniku w polskim snowboardzie. Oskar Kwiatkowski jest pierwszym Polakiem, który wygrał zawody Pucharu Świata w tym sporcie. Pierwszą Polką była w ubiegłym roku Aleksandra Król (zwycięstwo w slalomie gigancie równoległym w Simonhoehe).

W Scoul zawodnik z Zakopanego triumfował również w slalomie gigancie równoległym. W finale pokonał Włocha Mirko Felicettiego. Kwiatkowski po raz piąty stanął na podium PŚ i po raz drugi w tym sezonie. W rywalizacji drużynowej wraz z Aleksandrą Król zajęli trzecie miejsce.

W slalomie gigancie równoległym Kwiatkowski jest na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

 

SKOKI NARCIARSKIE

W Zakopanem odbyły się dwa konkursy zawodów Pucharu Świata. W sobotniej rywalizacji drużynowej Polska zajęła drugie miejsce, tracąc do Austriaków zaledwie jeden punkt. Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek. Najlepszym zawodnikiem był Kubacki.

W niedzielnym konkursie indywidualnym drugi był Kubacki, który minimalnie przegrał z Halvorem Granerudem. Siódme miejsce zajął Kamil Stoch. W klasyfikacji generalnej prowadzi z dość dużą przewagą Kubacki (1010 pkt.). Drugi jest Granerud (896 pkt.).

Fot. Facebook/Oskar Kwiatkowski

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie