20:22, 17 Dec 2022 r. Trzy medale Polaków podczas zawodów PŚ w short-tracku

W Ałmatach w Kazachstanie odbyła się druga seria zawodów Pucharu Świata w short-tracku. Znakomicie zaprezentowali się biało-czerwoni, a historyczny wynik osiągnąła sztafeta mieszana i Diane Sellier.

21-letni zawodnik, który od roku reprezentuje Polskę, wygrał bieg w finale A na dystansie 500 m. To pierwszy w historii triumf polskiego zawodnika w konkurencji męskiej w zawodach Pucharu Świata w tej dyscyplinie sportu.  Sellier zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ na 500 m.

Pierwszy raz w historii na podium w imprezie rangi PŚ stanęła sztafeta mieszana. Drużyna w składzie: Michał Niewiński, Diane Sellier, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska przyjechała na trzecim miejscu w finale A.

W Ałmatach nie zawiodła Natalia Maliszewska. Najlepsza polska łyżwiarka na torze krótkim zdobyła srebrny medal – trzeci w tym sezonie w PŚ. Zawodniczka Juvenii Białystok przegrała tylko ze słynną Holenderką Suzanne Schulting.