22:24, 18 Sep Trzy medale zapaśniczek

/files/news/content_lysak2.jpeg

W Belgradzie kończą się mistrzostwa świata w zapasach. Przed ostatnim dniem zawodów Polacy mają w dorobku trzy brązowe medale. Wszystkie zdobyły reprezentantki kraju.

Brązowy medal w kategorii 50 kg wywalczyła Anna Łukasiak. W walce o brązowy medal pokonała Nigeryjkę Miesinnei Genesis 3-2. To pierwszy medal tej zawodniczki w historii startów w MŚ.

Kolejne medale wywalczyły Angelina Łysak w kategorii 57 kg i Jowita Wrzesień w kategorii 59 kg. Pierwsza z zawodniczek wygrała pojedynek o brąz Mongołką Davaachimeg Erkhembaya 10-6. Wrzesień natomiast okazała się lepsza od innej reprezentantki Mongolii Erdenesuvd Bat Erdene, sprowadzając ją w końcówce walki do parteru.

Miejsc na podium nie wywalczyli panowie. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się wolniacy. Piąte miejsca zajęli Sebastian Jezierzański w kategorii 86 kg i Radosław Marcinkiewicz w kategorii 92 kg.

Klasycy zakończyli mistrzostwa z bilansem czterech zwycięstw i siedmiu porażek. Najlepiej wypadł Mateusz Bernatek w kategorii 67 kg, który odpadł w ćwierćfinale i trafił do repasaży. Wygrał w sumie dwie walki. Po jednym zwycięstwie odnieśli: Gevorg Sahakyan (kat. do 72 kg) i Michał Tracz (kat. do 60 kg).

Na zdjęciu Angelina Łysak/Fot. Polski Związek Zapaśniczy

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie