21:01, 08 Jan 2021 r. Zwycięstwo Kamila Stocha w 69. Turnieju Czterech Skoczni

Trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch po raz trzeci w karierze wygrał najbardziej prestiżowe zawody w skokach narciarskich – Turniej Czterech Skoczni. Polak triumfował w dwóch konkursach. Dobrze spisali się też pozostali reprezentanci Polski.

Stoch znakomicie wypadł szczególnie w ostatnim konkursie w Bischosfhofen, oddając skoki na odległość 139 i 140 metrów. Otrzymał też dwie najwyższe noty – 20 pkt. Wcześniej wygrał konkurs w Innsbrucku. W Garmisch-Partenkirchen triumfował Dawid Kubacki.

W klasyfikacji generalnej turnieju Polak wyprzedził Niemca Karla Geigera i Dawida Kubackiego. Piąty był Piotr Żyła, a szósty – rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie – Andrzej Stękała. Dalsze pozycje zajęli Aleksander Zniszczoł (31.) i Klemens Murańka (32.).

Stoch triumfował wcześniej w TCS w sezonie 2016/17 i 2017/18 (wtedy wygrał wszystkie cztery konkursy). Z Polaków turniej wygrywali jeszcze Adam Małysz i Dawid Kubacki.

Polacy znacznie poprawili swoje pozycje w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Stoch jest już trzeci, Kubacki – czwarty, a Żyła – piąty. Reprezentacja biało-czerwonych zdecydowanie prowadzi w Pucharze Narodów.