15:03, 29 Jan Młodzi tenisiści stołowi z pięcioma medalami

Miłosz Redzimski zdobył złoty medal, a Maciej Kubik srebrny w turnieju indywidualnym mistrzostw Europy do lat 21, które odbyły się w Skopje. Ta sama para sięgnęła również po złoto w grze pojedynczej. W Macedonii młodzi polscy pingpongiści stawali na podium pięciokrotnie.

To kolejny duży sukces w tej kategorii wiekowej Biało-Czerwonych podczas mistrzostw Starego Kontynentu. 17-letni Redzimski bronił tytułu zdobytego przed rokiem. Dwa lata temu mistrzem Europy został Szymon Kulczycki. W tegorocznym polskim finale Redzimski pokonał Kubika 4:2 (11:9, 11:9, 11:3, 7:11, 9:11, 11:9).

W deblu najlepsza dwójka singlistów ME pokonała rumuńską parę Eduarda Ionescu/Dariusa Movileau. W tej konkurencji Kubik dwa lata temu miał brąz, rok temu srebro, grając w duecie z Kulczyckim.

U pań brązowy medal w grze pojedynczej wywalczyła Anna Brzyska. W grze mieszanej Brzyska z Kubikiem również zajęli trzecie miejsce.

Drugi raz z rzędu Polska wygrała klasyfikację medalową ME do lat 21. Sklasyfikowanych zostało siedem państw.