10:35, 30 Oct 2023 r. Pierwsze zawody PŚ w short tracku

W Montrealu odbyły się dwie pierwsze w tym sezonie sesje zawodów Pucharu Świata w short tracku. Blisko podium była dwójka reprezentantów Polski – Diane Seller i Kamila Stormowska.

Łyżwiarze szybcy na torze krótkim jako pierwsi zaczęli rywalizację w PŚ w sportach zimowych. Zawody rozpoczęli w Kanadzie 20 października. W pierwszej trzydniowej sesji najlepiej wypadł Diane Sellier, który był czwarty w biegu na 500 m. Na tym samym dystansie ósme miejsce zajął Michał Niewiński. W biegu na 1000 m Sellier i Kamila Stormowska byli na ostatnich lokatach w finale A (na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej). W finale B pojechal Niewiński, który był w nim trzeci.

Zakończona w miniony weekend druga tura zawodów w Montrealu przyniosła dwa finały A zawodnikom z Polski. Na 500 m pojechała w nim Stormowska. Ukończyła rywalizację na czwartej pozycji. Ta sama zawodniczka wygrała finał B w biegu na 1000 m (szóste miejsce w klasyfikacji ogólnej).

Felix Pigeon startował w finale A na 1000 m. Otrzymał jednak żółtą kartkę i został relegowany na koniec klasyfikacji generalnej.

Kolejne zawody Pucharu Świata w short tracku odbędą się w Azji – 5-7 grudnia w Pekinie i 15-18 grudnia w Seulu.