17:56, 22 Feb 2018 r. XIV dzień ZIO w Pjongczangu

XIV dzień ZIO w Pjongczangu

Pasjonującą walkę o medal w sztafecie stoczyły nasze biathlonistki. Zajęły siódme miejsce.

Po trzeciej zmianie Polki prowadziły. Znakomicie pobiegła Krystyna Guzik, która po pierwszym strzelaniu musiała zaliczyć jedną karną rundę, ale w kolejnym miała tylko jeden dobierany strzał podczas gdy rywalki seryjnie pudłowały. Jako ostatnia pobiegła Weronika Nowakowska. Strzelała słabiej, ale nerwy w tej zmianie były największe. Jej przeciwniczkami były medalistki igrzysk we wcześniejszych konkurencjach - Domraczewa, Oeberg, Bescond, Olsbu. Na finiszu o centymetry Nowakowska przegrała ze Szwajcarką walkę o szóstą pozycję. Na dwóch pierwszych zmianach pobiegły Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń. To był występ na miarę możliwości Polek, choć pojawiła się ogromna szansa nawet na medal. Złoto wywalczyły Białorusinki.

Dobrze wypadła w kombinacji alpejskiej Maryna Gąsienica-Daniel. Była 16. Michał Jasiczek nie ukończył drugiego przejazdu w slalomie. W ćwierćfinale biegu na 500 m w short tracku odpadł Bartosz Konopko, a na 1000 m Magdalena Warakomska. W kombinacji norweskiej polska drużyna zajęła przedostatnie dziewiąte miejsce.

Sensacyjnie zakończyły się w czwartek konkurencje alpejskie. Marcel Hirscher wypadł z trasy slalomu męskiego, a u pań Mikaela Shiffrin tylko druga. Wygrali Szwed Andre Myhrer i Szwajcarka Michelle Gisin.

Pierwszy medal na tych igrzyskach zdobyli Węgrzy. Zwyciężyli w męskiej sztafecie na 5000 m w short tracku pokonując Koreańczyków. To wielka sensacja. Na 500 m pierwszy był Chińczyk Wu Dajing, a na 1000 m Holenderka Suzanne Schulting.

Zakończył się turniej hokeistek. W finale Amerykanki pokonały po dogrywce Kanadę.