14:17, 08 Jan 2023 r. Dawid Kubacki drugi w 71. Turnieju Czterech Skoczni

Skoczkowie narciarscy mają za sobą pierwszą z dwóch najważniejszych imprez sezonu. W Niemczech i Austrii startowali w Turnieju Czterech Skoczni. Dobrą formę potwierdził Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Coraz lepiej spisuje się Kamil Stoch.

Drugie miejsce w zawodach zajął Kubacki. Brązowy medalista olimpijski z Pekinu i triumfator tych zawodów z 2020 roku na skoczni normalnej wygrał konkurs w Innsbrucku i był trzeci w trzech pozostałych w: Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen i Bischofshofen. Do zwycięzcy TCS Norwega Halvora Engera Graneruda stracił 33 punkty.

Tuż za podium uplasowali się Piotr Żyła i Kamil Stoch. Najlepszym wynikiem Żyły było drugie miejsce Oberstdorfie, a Stocha - piąta pozycja w Innsbrucku.

Kubacki jest nadal liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugi Słoweniec Anze Lanisek traci do niego 108 punktów, a trzeci Granderud – 134. Piąty jest Żyła, a dziewiąty Stoch.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się 14-15 stycznia w Zakopanem.

Główną imprezą sezonu dla skoczków narciarskich poza Turniejem Czterech Skoczni będą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w dniach 21 lutego – 5 marca w Planicy.