12:25, 09 May Diamentowa Liga w Polsce

/files/news/fsehr_bwyaq_xmd.jpg

Stadion Śląski w Chorzowie będzie w tym roku gospodarzem jednej z najbardziej prestiżowych imprez lekkoatletycznych – mityngu Diamentowej Ligi. World Athletics włączył polskie zawody do kalendarza Diamentowej Ligi z powodu odwołania dwóch mityngów tej serii w Chinach (z powodu pandemii).

Impreza pod nazwą Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 6 sierpnia. Memoriał pierwotnie miał odbyć się miesiąc później. Organizatorzy zapewniają, że zmiana terminu nie ma wpływu na przygotowania.

- Nic nie trzeba tu zmieniać. Stadion jest gotowy. Rok temu zorganizowaliśmy lekkoatletyczne drużynowe ME i nieoficjalne MŚ sztafet. Spełniliśmy standardy obowiązujące na światowym poziomie. Trzeba tylko poustawiać pewne rzeczy, typu strefa wywiadów dla zawodników. Poza tym nasz stadion jest znany. Miesiąc temu gościliśmy przedstawicieli World Athletics w ramach aplikacji o organizację MŚ 2025 – powiedział Jan Widera, dyrektor Stadionu Śląskiego.

Dyrektorem Memoriału jest dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem, Piotr Małachowski. - Doczekaliśmy się jednego z lepszych na świecie stadionów lekkoatletycznych, więc musimy to wykorzystywać. Teraz zawodnicy sami do nas piszą, dzwonią. To jest wydarzenie takie, jak piłkarska Liga Mistrzów. Występują gwiazdy, które potrzebują dobrej organizacji i dopingu kibiców – stwierdził Piotr Małachowski.

Diamentowa Liga to cykl najważniejszych, poza igrzyskami olimpijskimi i imprezami rangi mistrzowskiej, zawodów w lekkoatletycznym kalendarzu. Polska będzie po raz pierwszy gospodarzem zawodów z tej serii.

Kalendarz Diamentowej Ligi w 2022 roku

13 maja - Dauha
21 maja - Birmingham
28 maja - Eugene
5 czerwca - Rabat
9 czerwca - Rzym
16 czerwca - Oslo
18 czerwca - Paryż
30 czerwca - Sztokholm
6 sierpnia - Chorzów
10 sierpnia - Monako
26 sierpnia - Lozanna
2 września - Bruksela
7-8 września - Zurych

Fot. Twitter Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej

 

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie