21:14, 16 May 2022 r. Mateusz Rudyk blisko medalu w PN (wyniki 9.05 - 15.05)

Przegląd najważniejszych wyników w imprezach międzynarodowych reprezentantów Polski (9.05 – 15.05). O kolejnym sukcesie Igi Świątek informowaliśmy wcześniej. https://sport-olimpijski.pl/aktualnosc/iga-swiatek-z-piatym-zwyciestwem-w-tym-roku.

KOLARSTWO TOROWE. Mateusz Rudyk tuż za podium

Dziewięcioro reprezentatów Polski wystąpiło w kanadyjskiej miejscowości Miiton w drugich zawodach cyklu Pucharu Narodów w kolarstwie torowym. Biało-czerwonych zabrakło na podium.

W konkurencjach olimpijskich najlepiej wypadł Mateusz Rudyk, który był czwarty w sprincie. Polak przegrał w półfinale z wicemistrzem olimpijskim Jeffreyem Hooglandem. Szósty w omnium był Daniel Staniszewski. W sprincie drużynowym mężczyzn Polska (Daniel Rochna, Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki) była szósta, a u kobiet – siódma (Marlena Karwacka, Urszula Łoś, Paulina Petri). 10. miejsce w madisonie zajęli Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski.

KOLARSTWO SZOSOWE. Kolejny dobry wynik Agnieszki Skalniak-Sójki

Agnieszka Skalniak-Sójka zajęła szóste miejsce we francuskim wyścigu Grand Prix du Morbihan (1.1). Polka przyprowadziła na metę peleton, z którego najszybciej finisowała. To kolejny dobry występ 25-letniej zawodniczki, która startuje jako reprezentantka Polski. Niedawno Skalniak-Sójka wygrała trzy etapy i klasyfikację generalną wyścigu Gracia Orlova.

LEKKOATLETYKA. Rozpoczęła się Diamentowa Liga

W Dausze odbył się pierwszy w tym sezonie mityng Diamentowej Ligi. Na 400 m wystartowała Natalia Kaczmarek, która z wynikiem 52,54 zajęła szóste miejsce. W skoku o tyczce siódmy był Piotr Lisek (5.61).

GOLF. Adrian Meronk szósty

Najlepszy polski golfista Adrian Meronk był szósty w turnieju Soudal Open w Antwerpii. Wygrał Anglik Sam Horsfield. Zawody są zaliczane do klasyfikacji DP World Tour. Polak zajmuje w nich 12. pozycję.