19:42, 27 Jul 2017 r. Mistrzostwa Polski w pływaniu na wodach otwartych w Olsztynie

W dniu 26. lipca br. rozegrano konkurencje indywidualne kobiet i mężczyzn. W zawodach wystartowało 63 zawodników z 23 klubów. Rywalizowano  na 4 dystansach: 2,5 km – młodzicy, 5 km – juniorzy młodsi, 7,5 km juniorzy, 10 km Open /młodzieżowcy + seniorzy/. Najliczniejszą grupę stanowili juniorzy młodsi – 24 pływaków. Zawodnicy kategorii open stanowili najmniej liczna grupę (11) startujących pływaków. Zawody ukończyło 57 zawodników.

Zawody dla wszystkich kategorii wiekowych rozegrano na trasie wyznaczonej rundy o długości 1250 metrów na jeziorze Ukiel.

W grupie seniorów przewaga Pielowskiego nad resztą stawki bardzo wyraźna. Od startu samotnie poprowadził wyścig zwyciężając w czasie 01:56:53,18. Wyprzedził dwóch zawodników kadry szkolenia olimpijskiego o ponad minutę: Jana Urbaniaka i Bartłomieja Kubkowskiego. Wyścig ukończyło 6 zawodników.
W rywalizacji kobiet tytuł mistrzowski przypadł ex aequo zawodniczkom AZS UWM Olsztyn; Justynie Burskiej i Joannie Zachoszcz, które  wygrały z czasem 02:07:15,81.Uzyskany wynik jest o 2 sekundy słabszy od uzyskanego przez Justynę podczas ostatnich mistrzostw świata w Budapeszcie. Trzecia Hanna Bakun przypłynęła ze stratą przeszło 5 minut. Czwarta Aleksandra Bednarek ambitnie walcząc na trasie, dopłynęła do mety ponad 24 minut za medalistkami.