10:01, 10 Apr 2023 r. Pięć medali młodych tenisistów stołowych na ME do lat 21

Dużym sukcesem zakończyły się mistrzostwa Europy w tenisie stołowym U-21, które odbyły się w Sarajewie. Reprezentanci Polski zdobyli pięć medali, w tym dwa złote. To kolejny dobry występ młodych pingpongistów w imprezie rangi mistrzowskiej.

Mistrzami Europy zostali Miłosz Redzimski w grze pojedynczej oraz Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos w grze mieszanej.

Redzimski najtrudniejszy pojedynek stoczył w półfinale. Spotkał się z broniącym tytułu Samuelem Kulczyckim. Pokonał starszego od siebie rodaka 4:2 (10:12, 11:9, 9:11, 12:10, 11:5, 12:10). W finale był lepszy od Węgra Csaby Andrasa, pokonując go 4:1 (12:10, 7:11, 11:8, 11:4, 11:6). Niespełna 17-letni Redzimski jest zawodnikiem Bogoria Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata do lat 19 wraz z Alanem Kulczyckim i Mateuszem Zalewskim zajęli drugie miejsce.

Kulczycki, któremu nie udało się obronić tytułu sprzed roku, oprócz złota w mikście, sięgnął po srebrny medal w deblu, grając w parze z Maciejem Kubikiem.

Piąty medal ME w Sarajewie dla Polski zdobył Redzimski i Anna Brzyska - trzeci w grze mieszanej.