12:51, 13 Feb 2023 r. Puchar Świata 22/23 w short tracku zakończony

W holenderskim Dordrechcie zakończyły się zawody Pucharu Świata w short tracku. Reprezentanci Polski zaznaczyli swój start mocnym akcentem. W Holandii zdobyli dwa medale.

Pierwszy medal Łukasza Kuczyńskiego

Po raz pierwszy w karierze medal w PŚ wywalczył Łukasz Kuczyński. 23-letni łyżwiarz Juvenii Białystok zajął trzecie miejsce na 500 m. W finałowym biegu długo prowadził. W końcowej fazie wyścigu wyprzedzili go zawodnicy z Chin (Lin Xiaojun) i Korei Południowej (Ling Yong Jin).

Po brąz w tych zawodach sięgnęła również sztafeta mieszana. W biegach eliminacyjnych pojechała w składzie: Łukasz Kuczyński, Natalia Maliszewska, Diane Sellier, Gabriela Topolska oraz Nikola Mazur, a w finale: Kuczyński, Mazur, Michał Niewiński, Kamila Stormowska.

Miejsca na podium

Sezon 2022/23 w Pucharze Świata Polacy mogą uznać za udany. Oto najważniejsze wyniki „Biało-Czerwonych”:

- Natalia Maliszewska drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie 500 m. Trzy razy drugie miejsce na dystansie 500 m.

- Diane Sellier zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie 500 m. Jako pierwszy Polak w historii wygrał zawody Pucharu Świata (w Ałmatach na 500 m).

- Polska sztafeta mieszana była dwukrotnie trzecia (Ałmaty, Dordrecht).

- Łukasz Kuczyński był trzeci w zawodach na 500 m (Dordrecht).

- We wszystkich zawodach PŚ (6) Polacy zajmowali 25 razy miejsca od 1 do 8 w konkurencjach olimpijskich.

Imprezą docelową reprezentacji Polski będą mistrzostwa świata, które w dniach 10-12 marca odbędą się w Seulu.