14:07, 20 Feb 2023 r. Rekordy Polski w HMP w lekkiej atletyce

W Toruniu zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Jak podaje strona World Athletics zajęły drugie miejsce pod względem poziomu sportowego  w tym sezonie. Spektakularne rekordy Polski pobiły Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m i Adrianna Sułek w pięcioboju.

Kaczmarek po raz drugi w tym sezonie pobiegła w hali najszybciej z Polek na dystansie 400 m. W Arenie Toruń zawodniczka Podlasia Białystok uzyskała czas 50,83, poprawiając o 0,07 sekundy swój wynik z mityngu w Lievin.

Drugie miejsce zajęła Anna Kiełbasińska – 51,33, a trzecia Justyna Święty-Ersetic – 51,91.

W pięcioboju mistrzynią Polski zdobyła Adrianna Sułek. Lekkoatletka Brdy Bydgoszcz uzyskała wynik 4860 pkt. co jest nowym rekordem kraju. W poszczególnych konkurencjach Sułek uzyskała następujące rezultaty: 8,33 w biegu przez płotki, 1,89 w skoku wzwyż, 13,06 w pchnięciu kulą, 6,56 w skoku w dal i 2:10.70 w biegu na 800 m.

Mistrzostwa w Toruniu zostały sklasyfikowane przez World Athletics. Federacja najwyżej oceniła finały biegu na 400 metrów kobiet, sprintu na 200 metrów panów oraz rywalizacja o medale na dystansie 60 metrów przez płotki mężczyzn. Polski championat uzyskał łącznie 42258 punktów. Lepszy wynik uzyskały jedynie rozegrane w Albuquerque, w stanie Nowy Meksyk, halowe mistrzostwa USA (44848 pkt.).

Przed reprezentantami Polski najważniejsza impreza zimowe części sezonu – Halowe Mistrzostwa Europy w Stambule. Odbędą się w dniach 2 – 5 marca 2023 roku.