13:34, 28 Dec 2023 r. Rok 2023 w kategoriach młodzieżowych

Cztery złote medale na mistrzostwach świata w olimpijskich konkurencjach w sportach letnich w kategoriach od kadeta do młodzieżowca zdobyli w 2023 roku polscy sportowcy. Łącznie nasi młodzi zawodnicy sięgnęli po 26 medali.

Medale wywalczyli sportowcy następujących sportów: boksu, judo, kajakarstwa, kolarstwa, koszykówki, pięcioboju nowoczesnego, piłki siatkowej, podnoszenia ciężarów, strzelectwa sportowego, szermierki, wioślarstwa, wspinaczki sportowej, zapasów, żeglarstwa. Najczęściej na podium – aż 10-krotnie - stawali przedstawiciele sportów wodnych – kajakarstwa, wioślarstwa i żeglarstwa.

W mistrzostwach Europy od kadeta do młodzieżowca "Biało-czerwoni" wywalczyli 84 medale, w tym 19 złotych (9 młodzieżowcy, 10 juniorzy).

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Fot. PZKosz.

Mistrzostwa świata w kategoriach młodzieżowców w konkurencjach olimpijskich

ZŁOTY MEDAL

• Piotr Płomiński – wioślarstwo (jedynka)
  • Martyna Jankowska, Barbara Jęchorek, Anna Potrzuska, Weronika Ludwiczak – wioślarstwo (czwórka bez sterniczki)

SREBRNY MEDAL

• Katarzyna Szperkiewicz – kajakarstwo-sprint (C-1 500 m)
  • Adrian Kłos, Kacper Sieradzan – kajakarstwo-sprint (C-2 500 m)
  • Magdalena Woyciechowska – żeglarstwo (IQFoil)
  • Wiktorka Kalinowska, Jessika Sobocińska – wioślarstwo (dwójka podwójna wagi lekkiej)
  • Konrad Domański, Jakub Woźniak – wioślarstwo (dwójka podwójna)
  • Katarzyna Dębska – pięciobój nowoczesny
  • Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 kobiet (Bożena Puter, Julia Bazan, Aleksandra Zięmborska, Aleksandra Pszczolarska)