09:29, 29 Jul 2023 r. Szpadzistki mistrzyniami świata

Drużyna szpadzistek w składzie: Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga i Magdalena Pawłowska wywalczyła w Mediolanie złoty medal mistrzostw świata.  W finale pokonały Włoszki 32:28.

W drodze do finału Polki pokonały: Gruzję – 45:33, Egipt – 45:28, w ćwierćfinale Izrael – 45:34 i w półfinale Koreę Południową – 33:32. To pierwszy złoty medal MŚ polskiej drużyny szermierczej od 2007 roku,. Wówczas we florecie triumfowały: Sylwia Gruchała, Katarzyna Kryczało, Magdalena Mroczkiewicz, Małgorzata Wojtkowiak. Szpadzistki ostatni raz w finale wystąpiły w 2009 roku.

Dzięki sukcesowi w Mediolanie złote medalistki umocniły swoją wysoką pozycję w rankingu olimpijskim.

To na razie jedyny medal odbywających się nadal mistrzostw świata. Najlepszy wynik poza medalem szpadzistek zanotował Szymon Hryciuk, który był siódmy w szabli. Ponadto Julia Walczyk-Klimaszyk była 11. we florecie, a Sylwia Matuszak 11. w szabli.