10:16, 25 Oct 2022 r. Tomasz Bartnik z medalem i kwalifikacją

Na rozegranych w Kairze mistrzostwach świata w strzelectwie sportowym Tomasz Bartnik wywalczył srebrny medal w strzelaniu z karabinu z 50 metrów w trzech postawach.

W finale znalazło się dwóch Polaków. Debiutujący w imprezie tej rangi Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn był szósty. - W finale strzelało mi się bardzo dobrze, jednak w postawie stojącej popełniłem błąd. Ale i tak 6 miejsce to wspaniały wynik – powiedział Kowalewicz po zawodach (wypowiedź dla strony PZSS).

Bartnik w pojedynku o złoto przegrał z Ukraińcem Serhyjem Kułyszem 6:16. Wicemistrzostwo świata dało zawodnikowi Legii Warszawa kwalifikację olimpijską. - Mogę już zacząć przygotowania pod Paryż, startując oczywiście w najważniejszych imprezach w mistrzostwach świata i Europy. Nie musze jednak startować w każdych zawodach Pucharu Świata. To pozwoli złapać trochę oddechu i przygotować się do najważniejszego dla mnie startu – mówił po sukcesie Bartnik.

W tej samej konkurencji Bartnik zdobył mistrzostwo świata w 2018 roku w Changwon w Korei Płd.

Polscy strzelcy wywalczyli w tym roku trzy kwalifikacje olimpijskie dla kraju - na mistrzostwach Europy we Wrocławiu Klaudia Breś w strzelaniu z pistoletu sportowego z 25 metrów i na mistrzostwach świata w Kairze Julia Piotrowska w strzelaniu z karabinu pneumatycznego.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom!