07:44, 02 Aug 2022 r. Trzecie miejsce Katarzyny Niewiadomej w TdF

Katarzyna Niewiadoma stanęła na podium klasyfikacji generalnej kobiecego Tour de France. Wyścig został reaktywowany po wielu latach.

Polka nie wygrała żadnego etapu, była natomiast trzecia drugiego dnia wyścigu. Zajmowała również pięć razy w pierwszej dziesiątce. W końcowej klasyfikacji wyprzedziły ją Holenderki Annemiek Van Vleuten i Demi Vollering. Do zwyciężczyni straciła 6 minut 35 sekund.

Cieszę się przede wszystkim z tego, że udało mi się być częścią historii kobiecego kolarstwa. Od wielu lat czekałyśmy na ten wyścig. W końcu do niego doszło. I w tej nowej edycji jestem trzecia. To było moim marzeniem. To było celem naszej grupy - Canyon-SRAM Racing. Osiągnęliśmy cele, które zaplanowaliśmy – powiedziała 27-letnia kolarka.

Pochodząca z Ochotnicy zawodniczka jest brązową medalistką ostatnich mistrzostw świata. W swojej zawodowej karierze odniosła 18. zwycięstw. Reprezentuje barwy grupy zawodowej Canyon-SRAM Racing.