21:34, 14 Jan Trzy medale Mateusza Rudyka w ME

W holenderskiej miejscowości Apeldoorn odbyły się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Reprezentanci Polski zdobyli trzy medale, wszystkie w konkurencjach olimpijskich. Biało-Czerwoni odnotowali również kilka innych znaczących rezultatów.

Pierwszego dnia mistrzostw polska drużyna sprinterów zdobyła brąz. W kwalifikacjach była czwarta, w pierwszej rundzie pokonała Niemców, a w walce o medal – Brytyjczyków. Konkurencję wygrali Holendrzy.  Wysoką formę w konkurencjach indywidualnych potwierdził Mateusz Rudyk. 28-letni kolarz z Grudziądza pojechał po srebro w sprincie. W finale przegrał z Holendrem Harriem Lavreysenem. Rudyk wywalczył wicemistrzostwo Europy w keirinie, ponownie przegrywając z Lavreysenem.

Wśród kobiet znaczące wyniki odnotowała Daria Pikulik – była piąta w omnium (od medalu dzieliło ją dwa punkty) i czwarta w nieolimpijskiej konkurencji scratch. W sprincie drużynowym kobiet Polki (Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibiak) były czwarte. Wynik 47.189 jaki uzyskały to nowy rekord kraju.

W nieolimpijskich konkurencjach Marlena Karwacka była piąta w wyścigu na 500 m, a Wiktorka Pikulik piąta w wyścigu punktowym.

MEDALE POLAKÓW W APELDOORN

• Srebrny medal Mateusza Rudyka w sprincie.
  • Srebrny medal Mateusza Rudyka w keirinie.
  • Brązowy medal w drużynowym sprincie mężczyzn (Mateusz Rudyk, Maciej Bielecki, Rafał Sarnecki, Daniel Rochna).