Boks - Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska

Po raz piętnasty w Gliwicach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska! Pomimo komplikacji spowodowanych pandemią koronawirusa i obostrzeniami z tym związanymi w zawodach wzięła udziało ponad 100 kobiet z 8 państw. W zawodach, jak co roku, uczestniczyła także liczna reprezentacja Polski, w tym zawodniczki powołane do kadry narodowej na 2020 rok w trzech kategoriach wiekowych – junior 17-18 lat, młodzieżowiec 19-23 lat oraz senior. Spośród najmłodszych zawodniczek najlepiej zaprezentowała się Alexas Kubicki (Carbo Gliwice), która zwyciężyła w kategorii wagowej 51 kg (junior). Wśród zawodniczek z młodzieżowej kadry narodowej finałowe walki wygrały Natalia Barbusińska (Spartakus Szczecin, kat. wagowa 64 kg) oraz Agata Kaczmarska (BKS Radomiak Radom, kat. wagowa 75 kg). Natomiast Natalia Marczykowska (Boxing Radom, kat. wagowa 69 kg) w finale uległa tylko Karolinie Koszewskiej (Legia FC Warszawa). Pozostałe seniorki – Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń, kat. wagowa 60 kg) oraz Sandra Drabik (Kick Boxing Kielce, kat. Wagowa 51 kg) triumfowały w swoich kategoriach wagowych. W finale z Drabik spotkała się Natalia Rok (LKS Myszków, kat. wagowa 51 kg). Gratulujemy wszystkim wyników i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy sportowe!