Igrzyska Europejskie. BMX. Krzeszowice 21-22.06.

W ramach programu Igrzysk Europejskich zawody BMX Freestyle kobiet i mężczyzn zostały rozegrane w randze  mistrzostw Europy. W konkurencji mężczyzn wystartowała 29 zawodników z 18 krajów , w tym dwóch Polaków ( Patryk Teul  i Piotr Leszczyński) ora z w konkurencji kobiet 15 zawodniczek z 10 krajów , w tym dwie Polki (Wiktoria Maciuk i Natalia Niedźwiedź). 

Na wysokim poziomie został rozegrany konkurs mężczyzn , w który spotkała się aktualna czołówka europejska. Wygrał  Reilly K.(GBR), który pokonał ubiegłorocznego mistrza Europy Francuza Jeanjean A. Na ich tle występ Polaków (program i jakość jego wykonania) mimo zajęcia dalszych miejsc

 ( Leszczyński P.- 18m, Teul P.-23 m) należy ocenić  pozytywnie. Widoczny jest wyraźny postęp wyszkolenia technicznego poczyniony w ciągu ostatniego roku.

W konkursie kobiet pięć zawodniczek wyraźnie przewyższała umiejętnościami nad pozostałymi.  Bezkonkurencyjna okazała się Czeszka Miculycova E. , wyprzedzając Niemkę Mueller K. i Francuzkę Perez L.  Polki  Wiktoria Maciul oraz Natalia Niedźwiedź uplasowały się odpowiednio na 10 i 14 miejscu prezentując elementarny poziom wyszkolenia technicznego.

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie