Kolarstwo torowe - Grand Prix Polski

W dniach 27-29 lutego na torze kolarskim Arena  w Pruszkowie  rozegrane zostały zawody Grand Prix Polski w kolarstwie torowym, zaliczanych do kalendarza UCI kat.2.
Na starcie stanęło 126 zawodników/czek z kategorii elita, U23 oraz junior. Międzynarodowy charakter zawodów podkreślał udział zawodników 1o ekip zagranicznych. Zawody rozgrywano w konkurencjach olimpijskich: sprint drużynowy, sprint indywidualny, keirin, omnium, madison oraz konkurencjach nieolimpijskich: wyścig punktowy, wyścig eliminacyjny, scratch, wyścig indywidualny na dochodzenie 3km kobiet i 4 km mężczyzn.  

Dla zawodników naszej kadry torowej był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy, które odbędą się w Grenchen (Szwajcaria) w terminie 8-14.02 . W  składach przewidzianych na ME wystąpiły jedynie ekipy sprinterskie kobiet i mężczyzn y. W ekipach średniego dystansu zabrakło czołowych naszych  zawodników i zawodniczek reprezentacji (Banaszek Alan, Sajnok Szymon, Pikulik Daria, Kumięga Karolina, Karasiewicz Karolina), którzy realizują programy szkoleniowe w swoich grupach zawodowych i dołączą do reprezentacji dopiero na start ME w Grenchen.

Zawody były pożytecznym sprawdzianem przygotowań naszej kadry z uwagi na udział zawodników czołówki europejskiej zwłaszcza konkurencjach sprinterskich oraz silnej francuskiej ekipy młodzieżowej średniego dystansu kobiet.

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie