Międzynarodowe MP w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn

W dniach 23-24.05.2015 w Szczecinie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn. W zawodach tych wzięło udział niespełna 130 zawodników z 5 krajów tj: Łotwa, Austria, Niemcy, Czechy oraz kluby sportowe z Polski.

Podczas zawodów wyłoniono finalistów i medalistów zarówno w wieloboju jak i na poszczególnych przyrządach.

Roman Kulesza po raz dziesiąty zdobył tytuł Mistrza Polski seniorów w wieloboju. Wśród seniorek w wieloboju triumfowała Katarzyna Jurkowska-Kowalska. Na drugim miejscu stanęła Marta Pihan- Kulesza.  W rywalizacji młodzieżowca zwyciężył Sebastian Gawroński, a w kategorii juniorek najlepsza była Patrycja Dronia, wśród juniorów  najlepszy okazał się Igor Drążkowski.

Finały na poszczególnych przyrządach pozwoliły wyłonić dwudziestu sześciu Mistrzów Polski w pięciu kategoriach wiekowych. Najwięcej złotych medali zdobył gimnastyk reprezentujący AZS AWF Kraków, a na co dzień trenujący w Stanach Zjednoczonych- Timothy Kutyła, który w kategorii juniora wygrał finały ćwiczeń na kółkach, poręczach i drążku.

Już w czerwcu odbędą się I. Igrzyska Europejskie w Baku w których udział weźmie 20 osobowa reprezentacja Polski w gimnastyce sportowej.