MME w kajakach, sprint - Poznań

Pięć medali kajakowej młodzieży

Na mistrzostwach Europy juniorów i U-23, które odbyły się w Poznaniu reprezentanci Polski wywalczyli pięć medali, wszystkie w kategorii młodzieżowej. Dwukrotnie mistrzynią Europy została Martyna Klatt.

Medale zdobyli:

Złoto

Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska, Julia Olszewska i Sandra Ostrowska w K-4 na 500 m

Martyna Klatt i Sandra Ostrowska w K-2 na 500 m

Jakub Stepun w K-1 na 200 m

Srebro

Jakub Michalski, Wojciech Tracz, Bartosz Grabowski, Przemysław Korsak w K-4 na 500 m

Brąz

Julia Walczak, Aleksandra Jacewicz w C-2 na 200 m (konkurencja nieolimpiska)

W klasyfikacji medalowej U-23 (konkurencji olimpijskich) Polska zajęła drugie miejsce za Węgrami, których zawodnicy wywalczyli sześć medali, w tym cztery złote.

Juniorzy nie wywalczyli żadnego medalu. Najlepiej wypadła męska osada C-2 na 1000 m (Juliusz Kitewski/Damian Sadowski), która zajęła czwarte miejsce. Piąta była kobieca osada K-2 na 500 m (Julia Krajewska/Oliwia Majewska). W klasyfikacji medalowej juniorów najlepsi okazali się również Węgrzy – 10 medali, w tym siedem złotych. Drudzy byli Rosjanie (pięć medali, dwa złote), a trzeci Niemcy (sześć medali, jeden złoty).