MMŚ i juniorów w wioślarstwie

Jeden medal zdobyli polscy wioślarze podczas młodzieżowych mistrzostw świata, które odbyły się w Varese. Brąz w dwójce podwójnej wagi lekkiej wywalczyły Jessika Sobocińska i Wiktoria Kalinowska. Polki minimalnie, o niecałą sekundkę, przegrały srebro z Niemkami. Na pierwszym miejscu przypłynęły Włoszki.

W kategorii do lat 23 reprezentanci Polski – oprócz medalistek – dwukrotnie popłyneli w finałach. W ósemce - Patryk Wojtalak, Szymon Tomiak, Mikołaj Januszewski, Dominik Glonek, Jerzy Kaczmarek, Emil Jackowiak, Przemysław Wanat, Oskar Streich i Tomasz Skurzyński - uplasowali się na piątym miejscu. Czwórka bez steniczki w składzie: Martyna Jankowska, Małgorzata Strybel, Anna Potrzuska i Izabela Pawlak była szósta.

W kategorii juniorek w finale A znalazły się dwie ostady - czwórka podwójna dziewcząt (Gabriela Stefanek, Kinga Kusiowska, Anna Khibenko, Natasha Malicka) i czwórka podwójna chłopców (Igor Czekanowicz, Paweł Rańda, Jakub Majewski, Jacek Suszka). Obie zakończyły rywalizację na piątej pozycji.

Fot. Julia Kowacic/Polski Związek Towarzystw Wioślarskich

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie