Szczyrk - zgrupowanie kadry PZPS kobiet

Zgrupowanie w OPO w Szczyrku było już ostatnim etapem przygotowań reprezentacji przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. W trakcie zgrupowania trener Jacek Nawrocki zaplanował rozegranie gier kontrolnych, na które zaproszono reprezentacje Rumunii, Słowacji i Niemiec. 

Dwumecz  z Niemkami były ostatnim sprawdzianem podczas zgrupowania w Szczyrku. Oba  mecze był wyrównane i zacięte, ale zakończone wygrana Polek W przyszłym tygodniu polskie siatkarki wyjadą do Bułgarii. Tam przed rozpoczęciem mistrzostw Europy zagrają dwa sparingi z gospodyniami turnieju.

Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w Serbii, Chorwacji, Bułgarii i Rumunii w terminie 18 sierpnia – 4 września. Polki zagrają w grupie B w Bułgarii, a rywalkami Polek będą reprezentacje :Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Czech i Niemiec.

4.08. Bielsko-Biała     Polska – Niemcy 3:2 (22:25, 25:21, 26:16, 26:28, 15:9)

5.08. Bielsko-Biała      Polska – Niemcy 3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:18, 15:9)

Polska: Zuzanna Efimienko–Młotkowska, Zuzanna Górecka, Magdalena Stysiak, Katarzyna Wenerska, Klaudia Alagierska, Martyna Łukasik, Maria Stenzel (L) oraz Julia Nowicka, Malwina Smarzek, Anna Stencel, Monika Jagła (L), Martyna Grajber

 

Zdjęcia - Marian Szczechowicz

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie